Company Logo

Licznik odwiedzin

Odwiedzinło nas132030

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Kodeks pielgrzymkowy

· Przed Pielgrzymką konieczny jest minimum miesięczny trening. Dla miejscowych uczestników będzie przeprowadzany sprawdzian. Zamiejscowi sami są odpowiedzialni za właściwą kondycję. 


· Nie dopuszcza się do jazdy uczestnika bez kasku rowerowego.


· Posiłki będą wydawane na postojach (przeważnie w plenerze). Konieczne jest zabranie ze sobą podstawowych przyborów umożliwiających spożywanie posiłku tj. menażki (miski), kubka, widelca i łyżki. Radzimy unikać przedmiotów łatwo tłukących się. 


· Pielgrzym musi być zaopatrzony w ubiór na każdą pogodę. W czasie pochmurnych dni radzimy wozić ubranie przeciwdeszczowe przy sobie. Uczulamy niedoświadczonych kolarzy aby położyli nacisk na dobranie odpowiedniego ubrania – otarcia, rany bardzo utrudniają jazdę. 


· Osoby przyjmujące jakiekolwiek leki zobowiązane są do wzięcia ich ze sobą. Postarajmy się także zabezpieczyć od nieoczekiwanych zdarzeń tj. bóle głowy rany i otarcia. Każdy powinien mieć podstawowe medykamenty. Częstym problemem występującym w czasie jazdy są poparzenia słoneczne i spieczone wargi. Proponujemy zabezpieczyć się również przed tymi problemami .


· Noclegi organizowane są w hotelach, noclegowniach, szkołach i internatach. Każdy uczestnik musi koniecznie być zaopatrzony w śpiwór. 


· Starajmy się, aby bagaże były możliwie jak najmniejsze i łatwe do rozpoznania. Wszystkie będą przewożone samochodem. Przejechanie 120 km choćby z najmniejszym plecakiem na plecach jest dużym obciążeniem. 


· Podczas całej drogi pieczę nad zdrowiem pątników będzie sprawowała wykwalifikowana pomoc medyczna, a nad stanem technicznym rowerów - profesjonalny serwis rowerowy. Przed wyjazdem zalecamy odpowiednio przygotować rower ( smarowanie, regulacja, wymiana potrzebnych części).


· Biorąc pod uwagę fakt, że pielgrzymka ma charakter religijny każdy uczestnik jest zobowiązany brać udział w codziennej Mszy Świętej, w modlitwie i śpiewie oraz dbać o dobry pielgrzymkowy klimat. 


· Osoby poniżej 18 roku życia zobowiązane są do składanego formularza dołączyć druk o zezwoleniu na wyjazd rodziców bądź opiekunów. Pielgrzymowanie niepełnoletnich będzie możliwe tylko i wyłącznie pod opieką osób dorosłych. 


· Przed wyjazdem bardzo ważną rzeczą jest, aby wraz z formularzem zgłoszeniowym dostarczyć pisemną zgodę lekarza na uczestnictwo w pielgrzymce. Brak zaświadczenia lekarskiego wyklucza uczestnictwo w pielgrzymce. Wszystkie potrzebne druki umieszczone są na stronie internetowej. 


· Organizatorzy nie odpowiadają za trudności zaistniałe w trakcie trwania pielgrzymki, wynikające z przyczyn od nich nie zależnych. 


· Każdy uczestnik zostanie przed wyjazdem ubezpieczony od nieszczęśliwych wypadków NW i  Vojażer  / wyjazd za granicę/


· W pierwszym dniu uczestnicy zostaną przydzieleni do grup 15 osobowych. Zabrania się zmieniania swojej grupy w trakcie trwania pielgrzymki. 


· Każdy uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania poleceń organizatora i lidera grupy. 


· Wszystkie dokumenty można wysyłać pocztą elektroniczną na adres ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.) lub dostarczać do Sklepu Rowerowego, gdzie można pobrać druki zgłoszeniowe NSB Sport-Serwis 35-074 Rzeszów ul. Fredry 8
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc proszę o kontakt telefoniczny [tel. 691861972 ]
lub internetowy przed zgłaszaniem udziału w pielgrzymce
 
Osoby nie mające możliwości przekazania pieniędzy organizatorom proszeni są o wpłacenie ich na konto bankowe oraz o potwierdzenie wpłaty telefonicznie : 
Akcja Katolicka Diecezji Rzeszowskiej
ul. Św. Michała Archanioła 3 
35-303 Rzeszów

 Rachunek bankowy numer: 64 1020 4391 0000 6402 0059 5058

z dopiskiem opłata za pielgrzymkę rowerową /podać datę pielgrzymki do-do/
 

· W razie rażącego nieprzestrzegania powyższego regulaminu uczestnik zostanie odesłany do miejsca zamieszkania na własny koszt, bez możliwości zwrotu pieniędzy.Contribute!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting video ws tld reseller Valid XHTML and CSS | Joomla templates.